23 Nisan Kutlamaları

Tarih : 25 Nisan 2009 Cumartesi

Saat :  14.00-18.00

Yer : 

Gesamtschule Bockmühle
Ohmstr 32
45143 Essen

Essen’deki ilkokullarin katilimiyla zengin program icerigi (siir, dans, folklor, oyunlar, spielmobil, yüz boyama, Kazim Birlik ve ögrencileri, resim yarismasi…)

Program

Süre   Etkinlik Açıklama Okul / Grup Sorumlu Öğretmen

14:00

 

Açılış

Sunucular:    Müge İşleyen +  İlker Yılmaz

 

 

14:05

 

Ulusal Marşlar

Sözlü Alman ve Türk Milli Marşı

 

 

14:10

 

Şiirler

İstiklal Marşı 10 kıta

Herbartschule

Selim Korkmaz

 

 

Şiirler

 

Wilhelmschule

Mustafa Ekici

14:25

 

Klarnetle Müzik

 

 

Yunus Ekici

14:35

 

Koro

 

1.        Çanakkkale-Üsküdar

2.       Türkiyem ve 10.yıl Marşı

Schule an der Viktoriastraße

Ahmet Değirmenci

 

 

Şiirler

 

Schule an der Viktoriastraße

Ahmet Değirmenci

14:50

 

Folklor

Minik Ateşler Halk Dansları (karma)

Hütmannschule

Ayfer Kahveci

Sinan Koçak

15.00

 

1.Konuşmacı

Ruhr Veliler Birliği Başkanı

Dr. Ali SAK

 

 

 

2.Konuşmacı

Essen Belediye Başkanı

Bürgermeister  Rolf Fließ

 

 

 

3.Konuşmacı

Konsolos

Onur Süral

 

 

 

4.Konuşmacı

Ruhr Öğretmenler Derneği 2. Başkan

Kadir Akyazı

 

15:20

 

Şiirler

 

 

Yunus Ekici

15:25

 

Şiirler

 

Bertha Krupp u. Alfrad Kruppschule + Kantschule

Mustafa Bayındır

15:35

 

Saz Grubu

 

Hauptschule Bärendelle

Semi Tunç

15:50

 

Şiirler

Dünya Barışı

Gervinus Schule

Zeki Bahçekapılı

 

 

Şiirler

 

Schillerschule

Mustafa Bayındır

16:00

 

Dans AG.

 

Wiktoriaschule

Frau Kemkens

Ahmet Değirmenci

16:15

 

Şiir

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi

Berha Krupp u. Alfred Kruppschule

Mustafa Bayındır

16:25

 

Şiirler

 

Regenbogenschule

Kadir Akyazı

16:30

 

Skeç

Ben Senin Yaşındayken

Kath.Grundschule Fröbelstr. Mülheim

Mehmet Kapyapar

16:35

 

Folklor

Bosna Halk Dansları

Bosna Grubu

Mustafa Ekici

16:50

 

Okul Şarkıları

 

Herbartschule + Bonifaciusschule

Selim Korkmaz

17:00

 

Şiirler

 

Herbartschule

Selim Korkmaz

17.10

 

Play-Back

Düm Tek Tek

 

Selim Korkmaz

17.15

 

Şiirler

 

 

Selim Korkmaz

17.20

 

Play-Back

Of’lu ile Şeytan

 

Zeki Bahçekapılı

17.25

 

Dans Grubu

 

Kantschule

Mustafa Bayındır

17.30

 

Folklor

Oberhausen Türk Halk Danslari Grubu

Oberhausen Türk Birliği

Metin Şenocak

17.45

 

Şiirler

 

Schule am Wasserturm

Kadir Akyazı

 

 

Şiirler

 

Karlschule + Stadthafenschule

Mustafa Ekici

 

 

Şiirler

 

Neuessenerschule

Yunus Ekici

18.00

 

Dans

Kolbastı

Herbartschule + Bonifacisusschule

Selim Korkmaz

18.05

 

Okuma ve Resim Yarışması

Sonuçların açıklanması ve ödüllerin verilmesi

EVR + LVR

 

18.15

 

Folklor

Uluslararası Halk Dansları

Arnavutluk Halk Dansları

 

18.35

 

Şiirler

 

Haupschule Bischof

Yunus Ekici

18.40

 

Folklor

 

Hütmannschule

Ayfer Kahveci

Sinan Koçak

18.50

 

Play-Back

Ebru Yaşar

Wasserturmschule

Kadir Akyazı

18.55

 

Play-Back

Hepsi 1 (Peynirli Pizza)

Herbartschule

Selim Korkmaz

19.00

 

Şiirler

 

Herbartschule + Bonifaciusschule

Selim Korkmaz

19.05

 

Break-Dans

 

Herbartschule + Bonifaciusschule

Selim Korkmaz

19.10

 

Modenshow

 

Schule am Wasserturm

Kadir Akyazı

19.20

 

Şiirler

 

Herbartschule + Bonifaciusschule

Selim Korkmaz

19.25

 

Dans

Hamçökelek

Joahimschule

Emel Özyurt

19.30

 

Şiirler

 

Wilhelmschule + Emscherschule

Mustafa Ekici

19.35

 

Müzik

Rap

Hauptschule Bischof

Yunus Ekici

19.30

 

Big Box

 

Herbartschule

Selim Korkmaz

19.35

 

Play-Back

Düm Tek Tek

 

Kadir Akyazı

 

 

Şiirler

 

Herbartschule

Selim Korkmaz

19.40

 

Play-Back

Aşkım

Herbartschule

Selim Korkmaz

19.45

 

Gösteri

Chirlinder

Herbartschule

Selim Korkmaz

 

 

Tekerlemeler

 

 

Selim Korkmaz

19.55

 

Dans

Kolbastı

Schule am Wasserturm

Kadir Akyazı

20.00

 

Müzik + Eğlence

 

Kazım Birlik

 

 

 

Tags: